Vysokotlaké čištění a mytí fasád

Čištění a mytí fasády z pracovní plošiny

Čištění a mytí fasád

 
V oblasti průmyslové čištění a mytí fasád zajišťujeme kompletní servis.
 
Odstraňujeme jak organické nečistoty, mezi něž patří například řasy, plísně, mechy, tak atmosférické nečistoty jako prachové částice, saze a jiné nečistoty.
 
Nejprve je potřeba řasy, plísně, mech ze stěn dokonale odstranit. Nejvíce účinný a osvědčený je omytí zasažených míst na fasádě tlakovou vodou. Je nutné však zdůraznit, že je nutné používat nízký tlak vody, aby nedošlo k poškození fasády.
 
Po zcela dokonalém otryskání fasády tlakovou vodou ji necháme úplně uschnout. Následně ošetříme jedním z nástřiků.
 
Pro nástřiky používáme speciální nátěrové prostředky, které jsou určeny pro daný typ fasády. Tyto nátěrové barvy na fasády jsou silně hydrofobní, proto zaručují pro fasádu dlouhodobou ochranu před dalším znečištěním.
 

Průmyslové čištění

 Nejspíše za to může lokalita poblíž uhelných dolů. Nicméně průmyslové čištění je ze všech způsobů náš nejčastěji prováděný. 

Provádíme zejména :

Čistíme továrny, výrobní provozy, střechy, haly, komíny, mosty, různé ocelové či betonové konstrukce, technologické celky, stroje, zařízení, podlahy atd. 

To vše děláme klidně i ve výškách za pomocí lešení, horolezecké techniky či s pomocí vlastních výškových pracovních plošin.

Pokud potřebujete něco vyčistit a nevíte kde začít, kontaktujte nás a my to s Vámi probereme.

Tryskání vodou - příprava porchu 

Kromě čištění fasád využíváme technologii tryskání vodou také zejména jako přípravu povrchu pro následnou aplikaci antikorozního nátěru či před reprofilací pro provedení sanace betonu.
 
Narozdíl od čištění fasád, je pro přípravu povrchu u kovů či betonu nutné používat vyšší tlak vody. V praxi to znamená, že ideální tlak vody by měl být okolo 400-1200 bar. Do vody lze přidat také abrazivo a čištit tedy s vyšší účinností při zamezení prašnosti.
 
 
Odstranění graffiti - čištění a mytí

Odstranění graffiti

Nic nedokáže pokazit náladu více, než se probudit do krásného slunného dne a zjistit, že Vám někdo posprejoval např. garáž svým "uměním" zvaným graffiti.
 
Ti kdo to to udělali jsou nejspíše již na kilometry daleko a tak nezbývá nic jiného, než si to vyčistit vlastnoručně. Odstranění graffiti ale může být kolikrát daleko těžší, než si člověk myslí, neboť dnešní spreje mají dobrou přilnavost a většinou přitom hrozí, že si poškodíte omítku.
 
V takových případech je lepší to nechat na profesionálech, kteří odstraňování graffiti dělají. Jednak Vám to ušetří čas, tak máte i jistotu, že to bude udělané pořádně a nic se přitom nepoškodí. 

V rámci odstranění graffiti je možné:

Odstraňování graffiti pomocí vysokotlakého zařízení s horkou vodou-párou až do 150 stupňů celsia (plus patřičné chemické prostředky).
Odstraňování graffiti pomocí vysokotlakého zařízení se studenou vodou o tlaku až 500 bar (plus patřičné chemické prostředky).
Kde je to možné, lze pro odstranění graffiti zídky i opískovat pískem a dodat jim svěží nový vzhled. 

Jak se tomu bránit?

Po odstranění graffiti, Vám můžeme také aplikovat speciální ochranný antigraffiti nátěr. Tento nátěr slouží jako neviditelná vrstva na fasádě, kdy po nastříkání graffiti dojde pouze k nástřiku na tento ochranný nátěr.

Ten pak lze snadno umýt i bez vysokého tlaku svépomocí, aniž byste si nějak poškodili původní barvu a původní omítku. Je ale nutné si říci, že ne všechny antigraffiti nátěry na našem trhu, poskytují kvalitní a dlouhotrvající ochranný účinek. 

Neváhejte nás kontaktovat pokud máte nějaký konkrétní problém, či dotaz.

Naše firma nabízí čištění a mytí fasád:


Čištění a mytí fasád se provádí jak v našem kraji (Karlovarský kraj), tak na konkrétním místě dle odběratele. Další kraje kde jsme již realizovali čištění a mytí fasád: Ústecký kraj, Středočeský kraj, Plzeňský kraj a další. Namátkově zmíníme také města kde jsme prováděli čištění a mytí fasád: Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Praha, Plzeň, Most, Chomutov a další.

Vysokotlaké čištění vodou či vodou s pískem tlakem 400 bar až 1200 bar  

Veškeré čištění a mytí nabízíme také pomocí horolezecké techniky - práce ve výškách.

Pokud jste ještě nečetli, doporučujeme podívat se na náš článek o trochu silnějším čištění - pískování.

 

 

Dokončili jsme více než 100 projektů, bude ten Váš další?

ZÍSKAT CENOVOU NABÍDKU ZDARMA